Zabiegi na ciało

Ultradźwięki

Jest to fala sprężysta o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, przekraczającej 20 000 Hz, której podstawowym efektem działania na tkanki jest działanie mechaniczne zwane "mikromasażem", a spowodowane wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej.

Oddziałuje na ciało powodując drganie komórek, zmienia ich objętość i wywołuje ruch cytoplazmy. Cząsteczki komórkowe zaczynają wibrować i ocierać się o siebie, co regeneruje, odmładza tkanki oraz stymuluje działanie systemu nerwowego.

Bardzo ważną składową działania fali ultradźwiękowej wzmacniają proces kawitacji i przyspieszającą metabolizm jest wpływ na biochemię tkanek.

zabiegi

Przeciwskazania

 • ciąża
 • niewydolność krążenia
 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 • stany gorączkowe
 • obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (np. rozrusznik serca)
 • ciężki stan ogólny
 • uporczywe migreny
 • nerwica wegetatywna znacznego stopnia
 • osteoporoza

Kosmetyczne funkcje ultradźwięków

Eliminowanie skrzepów i rumienia

Wykorzystanie ultradźwiękowego aparatu masującego w połączeniu z preparatem rozbijającym plamy pigmentacyjne, daje natychmiastowe efekty.

Fala ultradźwiękowa niszczy wewnętrzną ściankę komórek melaniny i powstrzymuje ich rozwój, jednocześnie wprowadza w głąb skóry preparat rozpraszający cząsteczki melaniny, usuwane następnie w procesie metabolizmu.

W przypadku plam, których geneza nie jest znana i które nie powiększają się, terapia ultradźwiękowa przynosi widoczne efekty już po trzech zabiegach, seria 11- 40 zabiegów likwiduje je całkowicie.

Rozbijanie melaniny i usuwanie podskórnych plam

Wykorzystanie ultradźwiękowego aparatu masującego w połączeniu z preparatem rozbijającym plamy pigmentacyjne, daje natychmiastowe efekty. Fala ultradźwiękowa niszczy wewnętrzną ściankę komórek melaniny i powstrzymuje ich rozwój, jednocześnie wprowadza w głąb skóry preparat rozpraszający cząsteczki melaniny, usuwane następnie w procesie metabolizmu.

W przypadku plam, których geneza nie jest znana i które nie powiększają się, terapia ultradźwiękowa przynosi widoczne efekty już po trzech zabiegach, seria 11- 40 zabiegów likwiduje je całkowicie.

Likwidowanie worków

Zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne mają ogromny wpływ na funkcjonowanie metabolizmu, powodują gromadzenie się wokół oczu limfy, nadmiernej ilości komórek tłuszczowych i wody, co w rezultacie prowadzi do rozluźnienia mięśni i tworzenia się "worków". Długotrwałe niedobory snu, przemęczenie, zaburzone mikrokrążenie i nagromadzenie krwi żylnej w naczyniach powodują, że wokół oka tworzą się cienie.

Masaż ultradźwiękami może przyspieszyć krążenie krwi i limfy, a uwalniane podczas zabiegu ciepło pomaga rozbić cząsteczki tłuszczu i przyspieszyć podskórne wchłanianie. Nadmiar wody i tłuszczu ulega rozproszeniu, a "worki" znikają. Przyspieszone krążenie żylne usuwa nadmiar krwi z naczyń, likwidując w ten sposób cienie pod oczami.

Eliminowanie zmarszczek, zastojów i przyspieszania mikrokrążenia

Podczas całego życia skóra człowieka ulega procesowi starzenia się - zmienia się jej struktura zmniejsza odporność na czynniki zewnętrzne, staje się mniej elastyczna, słabiej uwodniona, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki i zmiany pigmentacyjne.

Procesu starzenia się skóry nie można odwrócić. Można jednak wykorzystując działanie fali ultradźwiękowej opóźnić pojawienie się jego objawów. Wysokiej jakości preparaty przeciwzmarszczkowe wprowadzane w głąb skóry przy użyciu odpowiednich głowic zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Z jedenej strony, mechaniczny masaż fali ultradźwiękowej zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, z drugiej- wzmacnia metabolizm i mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra pozostaje gładka i jędrna.

Leczenie trądziku

Istnieją różne rodzaje trądziku, do najczęściej występujących należy trądzik zaskórnikowi i ropny w przebiegu którego pojawiają się nabrzmiałe i twarde guzki trądzikowe. Te drugie powstają na skutek niebakteryjnego, zapalnego przekrwienia pod naczyniem limfatycznym i są trudne do wyleczenia. Są one bardzo bolesne nawet przy lekkim dotyku, a najmniejszy błąd może doprowadzić do powstania stwardniałych blizn.

Najlepszym sposobem ich usuwania jest masaż ultradźwiękami stosowany łącznie z odpowiednimi kosmetykami. Fala ultradźwiękowa uderza w węzeł limfatyczny, przyspiesza usuwanie przekrwienia i regeneruje zmienione chorobowo komórki. Ponadto, ultradźwięki ułatwiają przenikanie preparatu przeciwzapalnego i zmiękczają blizny. Leczony w ten sposób trądzik nie tworzy stwardniałych blizn.

Niwelowanie blizn potrądzikowych

Niewłaściwa pielęgnacja skóry trądzikowej, a także nieodpowiednie leczenie stanów zapalnych może prowadzić do uszkodzenia i pękania naczyń włosowatych, przesączania krwi i w efekcie powstawania przebarwień oraz blizn.

Falę ultradźwiękową wykorzystujemy do rozbicia skrzepów krwi, a poprzez stymulację mikrokrążenia do ich wchłonięcia. Następuje poprawa syntezy kolagenu i elastyny co prowadzi do poprawy struktury blizn i ich wygładzenia. Proces leczenia obejmuje 10 zabiegów pielęgnacyjnych.

Warstwa rogowa i rybia łuska

Przesuszona i popękana skóra, powstająca w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka, wygląda nieestetycznie i jest uciążliwa w pielęgnacji. Dolegliwość tę można wyleczyć stosując odpowiednie preparaty, przy równoczesnym zastosowaniu masażu ultradźwiękowego.

Eliminowanie szczepów rumienia

Pojawiający się na twarzy nieestetyczny rumień powstaje na skutek rozszerzania się naczyń włosowatych lub zaburzonego krążenia krwi. Zdarza się również, że roztocza pewnego gatunku wnikają w skórę powodując jej uszkodzenie, przyczyniając się do powstania rumienia i "czerwonego nosa". Tradycyjne techniki kosmetyczne i preparaty lecznicze często bywają nieskuteczne w ich zwalczaniu.

Dzięki wykorzystaniu drgań ultradźwiękowych, przyspieszone krążenie krwi w połączeniu z preparatem niwelującym zastoje, może zregenerować zniekształcone naczynia włosowate i usunąć rumień. W przypadku zaczerwienienia twarzy wykorzystujemy do masażu preparaty uszczelniające kapilary oraz poprawiające przepływ krwi. W celu wyraźnego złagodzenia zmian należy wykonać 6- 10 zabiegów.

Usuwanie tkanki tłuszczowej i wyszczuplanie sylwetki

Aby zredukować tkankę tłuszczową, masaż falą ultradźwiękową należy stosować łącznie z odpowiednim preparatem. Połączone działanie urządzenia i preparatu pozwala rozłożyć nadmiernie nagromadzone komórki tłuszczowe i wodę, polepsza krążenie krwi i limfy, a także stymuluje komórki i ujędrnia skórę.


Peeling kawitacyjny

Kawitacja

Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu w cieczy (toniku) pulsujących pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pojawiają się w rezultacie lokalnych rozerwań ciągłego ośrodka pod wpływem dużych sił rozciągających.

Kawitacja pojawia się w momencie, gdy natężenie fali ultradźwiękowej osiągnie i przekroczy określoną wartość progową, tzw próg kawitacji, który uzależniony jest od rodzaju cieczy, jej częstotliwości oraz obecności w cieczy mikroskopijnych zanieczyszczeń i cząsteczek gazu, które stanowią zarodzie do powstania pęcherzyków kawitacyjnych. Pęcherzyki pod wpływem drgań i ciśnienia powiększają się i gwałtownie pękają, dzięki czemu dochodzi do rozbijania martwych komórek warstwy rogowej skóry.

Efekty zabiegu

 • zapewnia sterylizację skóry- zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków
 • usuwa martwy naskórek, płytkie zaskórniki
 • usuwa substancje toksyczne, pozostałości po kosmetykach
 • spłyca blizny
 • rozjaśnia przebarwienia
 • przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry
 • stymuluje komórki do naturalnej odnowy
 • ujędrni skórę (poprzez mikromasaż stymulujący fibroblasty do odnowy włókien kolagenowych i elastycznych odpowiedzialnych za jędrność i spłycenie zmarszczek)
 • poprawia cyrkulację krwi przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
 • pozostawia skórę odświeżoną, gładszą

Stosowanie kawitacji

Peeling kawitacyjny można stosować o każdej porze roku, nie wymaga znieczulenia. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, która przesuwa się po zwilżonej wodą lub tonikiem twarzy. Po zabiegu skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień.


Kawiorowy zabieg redukujący rozstępy

Zabieg przeznaczony dla Pań w każdym wieku, przygotowany z myślą o miejscowej (np: uda, pośladki, brzuch i biust) kuracji przeciwrozstępowej oraz dla skóry wymagającej uelastycznienia, wzmocnienia i ujędrnienia. Łączy działanie substancji aktywnych, odpowiedzialnych za spójność i wytrzymałość włókien podporowych (kolagen i elastyna) skóry. Polecany jako profilaktyka dla kobiet w ciąży, doskonale nadaje się również do pielęgnacji w okresie szybkiego przybierania na wadze lub chudnięcia, gdy niezbędna jest poprawa kondycji i wyglądu skóry.

Zabieg należy wykonywać w indywidualnie dobranej serii.

Cena zabiegu 100 zł

Zabieg wyszczuplający - antycellulitowy GUAM NA CIEPŁO

Zabieg wyszczuplający, antycellulitowy, rozgrzewający. Zabiegi GUAM należą do najskuteczniejszych na świecie naturalnych metod modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Unikalna receptura koncentratu błotnego GUAM sprawia, że błyskawicznie wyszczupla on sylwetkę i skutecznie redukuje cellulit, zapobiegając jednocześnie dalszemu odkładaniu sie tkanki tłuszczowej. Stanowi doskonałe uzupełnienie kuracji odchudzających. Zabieg ten powoduje miejscowe rozgrzanie i pieczenie, co jest pozytywnym zjawiskiem wskazującym na przyspieszone spalanie komórek tłuszczowych. Nie należy stosować go u osób z popękanymi naczynkami.

Cele zabiegu:

- redukcja obwodu talii, bioder, ud i pośladków,
- poprawa jędrność i elastyczność skóry,
- spłycenie rozstępów i cellulitu,
- odtrucie organizmu ze szkodliwych toksyn
- wspomaga leczenie wielu chorób: reumatyzm, bóle stawów, łuszczyca, bezsenność,
- regeneracja i odmłodzenie organizmu.

Zabieg należy wykonywać w serii 8-12 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu w zależności od stopnia cellulitu.

Cena zabiegu 90 zł

 

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość