Pielęgnacja twarzy

Cera wrażliwa

Cera wrażliwa to cera problemowa, której suchość skóry związana jest z brakiem wody w naskórku oraz nieprawidłowym składem płaszcza lipidowego. Głównym objawem cery wrażliwej jest nietolerancja większości kosmetyków. Nietolerancja ta objawia się często pieczeniem i zaczerwienieniem skóry.

Osoby ze skórą wrażliwą źle tolerują również mydło i chlorowaną wodę. W związku z tym powinny używać tylko przegotowanej wody.

Pielęgnacja

Cerę wrażliwą należy chronić przed silnym słońcem, wiatrem, mrozem. Pielęgnację cery wrażliwej należy rozpocząć od prawidłowego doboru kosmetyków. Należy używać przede wszystkim preparatów hipoalergicznych dostępnych w aptece.

pielegnacja_twarzy_2

Cera sucha

pielegnacja_twarzy_cera_sucha

Ten typ cery jest najczęściej spotykany. Skóra jest matowa i lekko się napina, przede wszystkim po myciu. Często łuszczy się i jest szorstka. Zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie, ponieważ z wiekiem zmniejsza się działanie gruczołów łojowych.

Wymagania

Sucha skóra wymaga dodatkowego natłuszczania i nawilżania. Ponieważ kremy natłuszczające mogą pozostawiać na twarzy połyskującą warstwę, zaleca się stosowanie innych kremów na dzień i na noc. Na dzień należy używać kremów nawilżających z małą ilością substancji natłuszczających z dodatkiem witaminy A lub E. Regularne przyjmowanie witamin A, C, E w kapsułkach może zapobiegać starzeniu się skóry.

Zapobieganie

Do czyszczenia suchej skóry należy używać wyłącznie łagodnych środków myjących i płukać twarz letnia wodą. Nie stosować toników z zawartością alkoholu.


Cera tłusta

Błyszczący, zgrubiały naskórek, rozszerzone pory, skłonność do powstawania zaskórników - to cechy charakterystyczne cery tłustej, która wymaga specyficznej pielęgnacji - oczyszczania, matowienia i wygładzania.

Wymagania

Z racji swej budowy skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Każdy człowiek ma indywidualny typ skóry, który zmienia się z biegiem lat w wyniku zmian hormonalnych. Nie tylko nastolatkowie mają problem z cerą tłustą; co piąta dorosła kobieta ma skórę tłustą, lub mieszaną. Cera tłusta charakteryzuje się przede wszystkim nadmiernym wydzielaniem łoju - łojotokiem - co sprawia, że w ochronnym filmie hydrolipidowym naskórka dominuje składnik tłuszczowy.

twarz

Sebum

pielegnacja_twarzy_4

Substancja wydzielana przez gruczoły łojowe, produkowana jest w ilości 1-2 gramy na dobę. Jej zadaniem jest nawilżanie włosa i skóry, a także współtworzenie ochronnego filmu hydrolipidowego. Sebum wspomaga też elastyczność warstwy rogowej oraz posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Nadaje każdej osobie charakterystyczny zapach. Produkcja sebum kontrolowana jest przez hormony, zwłaszcza przez testosteron.


Łojotok

Łojotok jest efektem nadmiernej produkcji sebum. Powoduje problemy skórne:

 • ziarnista, błyszcząca skóra
 • nieregularna powierzchnia skóry
 • rozszerzone pory
 • zaskórniki
 • Łojotok płynny, gdzie sebum wpływa na powierzchnię skóry (zaskórniki otwarte);
 • Łojotok retencyjny, gdzie sebum gromadzi się w kanałach zatkanych z powodu nadmiernej keraratynizacji, tworząc zaskórniki zamknięte.

Łojotok jest doskonałym podłożem dla rozwoju trądziku, może też prowadzić do poważnych stanów zapalnych związanych z rozciąganiem ścianek gruczołu łojowego, który pękając, uwalnia zawartość na otaczające tkanki, powodując bolesne zapalenia (guzki, krosty). Wymaga to interwencji lekarskiej. Zdarza się, że łojotok pojawia się na pewnych partiach twarzy, pozostała część pozostaje sucha (skronie, policzki). Jest to wtedy cera mieszana.

Gruczoły łojowe

Gruczoły łojowe znajdują się na skórze właściwej i na ogół połączone są z mieszkiem włosowym (z wyjątkiem górnej wargi, ust, powiek). Ich funkcją jest wydzielanie sebum.
Na twarzy wyróżniamy trzy typy gruczołów włosowo-łojowych;

 • duży włos z małym gruczołem łojowym
 • cienki włos z dużym gruczołem
 • niemal nieistniejący włos z nadmiernie wzrośniętym gruczołem łojowym

Ilość gruczołów włosowo-łojowych definiuje typ skóry; dominacja trzeciego typu sprawia, że cera jest tłusta i ma skłonności do trądziku.


Przebarwienia skóry

Przebarwienia obejmują czasami tylko część twarzy, niekiedy prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. Jest to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce. Niestety żeby je zlikwidować należy zadbać o to już jesienią i zimą a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV- tzw fotoblokerów.

Przebarwienia to plamy brązowawe o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia potrądzikowe, dosłoneczne.

Przyczyny przebarwień

Do powstania przebarwień przyczyniają się kosmetyki, perfumy, niektóre leki i zioła. Przyczyną przebarwień jest poparzenie słoneczne, zwłaszcza intensywne, mocne opalanie się na słońcu i w solarium. Często powstają w miejscach stanów zapalnych na skórze, głównie przy cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków. Na powstawanie przebarwień narażone są również kobiety o jasnej jak i ciemnej karnacji, te ostatnie mają większą skłonność do powstawania przebarwień, intensywniejszych i trudniej ustępujących.

Zabiegi

Zabiegi stosowane w salonie:

 • peelingi
 • kawitacja ultradźwiękowa i jednoczesne zastosowanie preparatów wybielających
 • Zabiegi kosmetyczne dobrane do rodzaju skóry

W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Plusem w terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie. Jednocześnie z zabiegami w gabinecie stosuje się odpowiednie preparaty wybielające w domu. Należy pamiętać, iż leczenie przebarwień jest długotrwałe i wyklucza korzystanie ze słońca i solarium. Korzystne są zabiegi kosmetyczne podtrzymujące już osiągnięte efekty.


Rozszerzone naczynia

Rozszerzone naczynka krwionośne obserwujemy na twarzy, dekolcie i nogach. To problem coraz większej ilości zarówno kobiet jak i mężczyzn. Problem dotyka osoby o skórze suchej, cienkiej, delikatnej. Ich cera ma odcień różowy, bo naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry. Są delikatne i kruche. Początkowo na twarzy widoczny jest rumień, nasilający się pod wpływem emocji. Z czasem pojawiają się rozszerzone drobne naczynka. Mogą być one punktem wyjścia trądziku różowatego. Taką skórę należy odpowiednio pielęgnować i stosować odpowiednią profilaktykę, aby nie doszło do nasilenia objawów.

Zabiegi

Zabiegi stosowane w salonie, w celu zmniejszenia rumienia:

 • jonoforeza
 • ultradźwięki
 • zabiegi kosmetyczne do skóry naczyniowej

Trądzik różowaty

Jest to schorzenie o przewlekłym przebiegu, występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zmiany pojawiają się najczęściej po ok. 30roku życia, głównie w okolicy twarzy i dekoltu. Należy pamiętać o stałej ochronie przed promieniami UV.

W zależności od nasilenia zmian wyróżniamy postacie trądziku:

 • Rumieniową - zmiany mają charakter rumieniowy, przemijające zaczerwienienia twarzy, pojawia się uczucie gorąca i pieczenie skóry
 • Grudkowo-krostkową - pojawia się obrzęk, grudki, krostki oraz przerost gruczołów łojowych, skóra jest bardziej wrażliwa.
 • Przerosła - duże zapalne guzki, rozrost tkanek miękkich, guzowatość, powiększenie się gruczołów łojowych, nasilenie łojotoku, nos staje się duży, czerwony.
 • Piorunująca - bardzo liczne, skupione wykwity guzowate
twarz1

Zabiegi

PIELĘGNACJA TWARZY
Oczyszczanie cery - manualne od 75 zł
Zabieg wybielający molekuła chromabright 100 zł
Zabieg wybielający + płat nano giga white 120 zł
Zabieg witaminowy dla skór couperose 110 zł
Magnetyczna siła nawilżania + ultradzwięki 120 zł
Magnetyczna siła nawilżania + mikrodermabrazja 150 zł
Czekoladowe nawilżanie skóry 110 zł
Zabieg normalizujący dla skóry
trądzikowej, tłustej i mieszanej
100 zł
Nieskazitelnie czysta skóra "DERMASEBUM" 80 zł
Nieskazitelnie czysta skóra + peeling kawitacyjny 100 zł
Nieskazitelnie czysta skóra + peeling kawitacyjny +
ultradzwięki
120 zł
Luksus i blask dla dojżałej skóry "KAWIOR i DNA" 90 zł
Luksus i blask dla dojrzałej skóry + mikrodermabrazja   140 zł
Ukojenie wrażliwej skóry "SENSITIVE" 90 zł
Ukojenie wrażliwej skóry + ultradzwięki 110 zł
Pobudzenie odnowy kolagenu 100 zł
Pobudzenie odnowy kolagenu + mikrodermabrazja 150 zł
Zabieg przeciwzmarszczkowy Q10 90 zł
Ekskluzywny zabieg przeciwzmarszczkowy z
ekstraktu płatków róży
90 zł
Masaż twarzy i dekoltu 30 zł

 

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości