Makijaż

Makijaż ma za zadanie podkreślać to co w nas najpiękniejsze, a ukryć to czego pokazać nie chcemy. Powinien być dopasowany do wieku, typu twarzy, pory dnia oraz okoliczności.
Niezależnie od rodzaju makijażu musimy wybrać albo mocno podkreślone oczy typu smoky eyes i delikatnie zaznaczone usta, albo czerwoną szminkę i dyskretniejszy makijaż oka.

mp2m

Makijaż nastolatki

Makijaż nastolatki powinien być prawie niezauważalny, ponieważ zadaniem jego jest ukrycie mankamentów urody, takich jak: zaczerwienienia, przebarwienia bądź drobne blizny. Makijaż powinien być dobrze dobrany kolorystycznie do odcienia skóry, niedopuszczalne jest aby odcinał się kolorystycznie na żuchwie. Musi mieć właściwą konsystencję i nie może go być za dużo, aby twarz nie wyglądała jak maska.

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny wykonujemy zazwyczaj jaśniejszy niż wieczorowy. Rozprowadzamy delikatnie podkład dobrany do rodzaju skóry, który wyrównuje jej powierzchnię i koloryt. Fluid powinien być zbliżony kolorystycznie do naszej karnacji tak aby nie odcinał się na żuchwie. Na górną powiekę nakładamy najczęściej jeden cień o jasnym, matowym kolorze. Kreskami wykonanymi za pomocą kredek lub linerów podkreślamy lub korygujemy kształt oka, brwi i ust. Aby nadać twarzy świeżość nakładamy róż, który powinien harmonizować z kolorem pomadki. Oczy delikatnie tuszujemy a usta malujemy pomadką bądź błyszczykiem zbliżonym do naturalnego ich koloru.
Tak wykonany makijaż wygląda elegancko i świeżo.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy proponujemy dużo mocniejszy, bardziej podkreślone oko - przydymione spojrzenie. Kolory mogą być odważniejsze. Ten rodzaj makijażu to przede wszystkim zabawa kolorami: cieniami oraz brokatami, dadzą one efekt połysku i blasku.
Zaletą tego makijażu jest dowolność jego wykonania uzależniona od indywidualnych preferencji klientki. Makijaż wieczorowy charakteryzują żywe kolory i połyskliwość.
Na przykład na kolację proponuję wybrać kolory spokojniejsze i stonowane - rezygnujemy z brokatów. Wszystko jednak zależy od stroju, fryzury i dodatków.
Na bal sylwestrowy oprócz intensywnych kolorów mile widziane są sztuczne rzęsy, które mogą wymodelować kształt oka - zarówno je otworzyć jak i nadać "kociej drapieżności". Oko podkreślone przez sztuczne rzęsy będzie wyglądać bardziej seksownie. Makijaż taki można dodatkowo wykończyć eyelinerem i dowolnie wybranymi brokatami.

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to wyjątkowy makijaż. Jego zadaniem jest sprawić byś była najpiękniejsza. Idealnie dobrane kolory, jedwabista cera, podkreślone oczy, twarz przykuwająca spojrzenia wszystkich. Proponuję makijaż delikatny, rozświetlony, podkreślający subtelne rysy twarzy. Głównie w tym makijażu wybieramy albo mocno podkreślone oczy i delikatnie zaznaczone usta, albo ciemny kolor szminki i dyskretniejszy makijaż oka. Siłą spojrzenia są rzęsy. Powinny być długie, gęste i wyraziste - podkreślać makijaż oka. W tej rywalizacji nawet z najlepszą maskarą wygrywają sztuczne rzęsy.
Specjalnie dobrane kosmetyki sprawią, że makijaż będzie trwały, a ty będziesz czuła się komfortowo.

 

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości